Rostliny či domácí přípravky proti kočkám aneb jak se zbavit koček na zahradě

Trápí vás vyměšování cizích koček na Vaší zahradě? Nejste zlý abyste jim ublížili ale uklízet po nich to už vážně nechcete? Zkuste tyto neškodné rady na vyhnání koček.

 

Kafe proti kočkám

Například v holandsku je běžné posypávat logrem části zahrady kam kočky vyměšují. I pokud používáte kávové kapsle nebo sypete kávu do filtrů, jednoduše po uvaření kávy vezměte tento filtr a vysypte kávu k místům kam kočky chodí. Mě tato první metoda pomohla nejvíce.

 

Citrusové plody

Kůra z citrusů je přírodní zázrak. Až si budete dopřávat exotické ovoce citrusy, grepy nebo pomeranče jejich kůru použijte na místech zahrady kam kočky chodí. Kočky nesnáší jejich krásnou vůni.

 

Bylinky proti kočkám

Bylinky, které jsou podobné citrusům mají také dobrý efekt.  Velmi dobrý je například tzv. „Rýmovníček“, který roste i divoce na loukách. Rýmovníček krásně citrónově voní a přitom tím odpuzuje zvířata jako jsou kočky nebo hlodavci.

 

Rostliny zabraňující kočkám přístup na váš záhonek

Pro znemožnění přístupu cizích koček na váš záhonek pomáhají také rostliny jako levandule, či růžové lísky posypat přímo do záhonků. Rostlinám rozhodně neuškodí, spíše je posílí.

 

Pokropení vodou

Další možností je pokropit tyto nezvané návštěvy vodou. Kočky jak známo nemají rádi vodu. Někdo to považuje za hrozné a někdo to již zkusil.