Český ráj

Český ráj: Tipy na výlety (skály, hrady a zámky, rozhledny)

Nikde jinde v České republice nenajdeme tolik skalních měst a údolí jako právě v oblasti Českého ráje. Pískovcová skalní města Českého ráje jsou známá i za hranicemi České republiky. Pokud hledáte inspiraci pro dovolenou nebo víkend s (malými) dětmi v Českém ráji nepřehlédněte cestopisní článek, kde vlastní zkušenosti zmapovala jedna z maminek – Naše dovolená v Českém ráji.

Nejznámější skalní město Prachovské skály leží jen kousek u Jičína.

Mezi oblíbená místa návštěvníků Českého ráje patří i zdejší hrady a zámky, najdeme jich tu opravdu hodně, takže pokud počasí zrovna nepřeje je možné navštívit třeba zámek Sychrov, Dětenice, Staré Hrady s expozicí pro nejmenší se strašidly a pohádkovými bytostmi nebo gotický hrad Kost, který se nachází u údolí Plakánek. V oblasti se natáčely filmy jako „S čerty nejsou žerty“, „Radůz a Mahulena“, „Červený Bedrník“, „O uloupené divožence“, „Kouzla králů“, „Ztracený princ“, „O ztracené lásce“, „Hannibal“. Zajímavý přehled hradů a zámků Českého ráje najdete v článku Hrady a zámky Český ráj na pobejt.cz.

Víte, že v ČR máme téměř 400 rozhleden, z toho v Českém ráji jich je přesně čtyřicítka. Přečtěte si článek Český ráj – rozhledny a vyhlídky, který poskytuje seznam těch nejznámějších rozhleden a skalních vyhlídek, které stojí za to navštívit, např. rozhledna na Kozákově, Mariánská vyhlídka, rozhledny Kopanina, Tábor, Zebín, nebo Milohlídka na vrchu Čeřovka.

Český ráj to na pohled…

 

Co píšou jinde na téma Český ráj: