Jak vyvolat menstruaci

Jak vyvolat nebo přiblížit menstruaci

Je několik možností jak přiblížit nebo vyvolat menstruaci. Na moje tělo velmi působí jídlo, bylinky a to hlavně červené potraviny ať již veškeré červené plody (jahody, maliny…), nebo také jídla jako rajská polévka, rajská omáča, kdo má rád i kečup (ten já nemusim), jím vše co nejvíce tmavá jídla, někdy pomůžou i ostrá jídla. Také červené pití může pomoci menstruaci přiblížit, ať už červené víno nebo červená šťáva.
Pokud se ale dostane do jídelníčku potravina která cyklus zastavuje či oddaluje, může vaši snahu rychle zmařit, jako je například citrón, potraviny s vysokým obsahem vitamínu C, také bílé víno.

Důležité ale taky je kdy s tím začnete. Pokud začnete přibližovat další cyklus hned do 1 týdne či jen 1 týden po skončení poslední menstruace, tak to jen málokomu vyjde.

Dále také pomáhá konzumace sojových jogurtů (2-3 kusy za den), vlašských ořechů. Můžete zkusit i horkou koupel pro přiblížení začátku menstruace.

Pokud se vaše menstruace nedostavila z důvodu, že máte právě vysazenou antikoncepci, tak se zpoždění po delší době užívání očekává. Zpravidla přijde po pár dnech či týdnech.

Zvýšená fyzická (pokud o dost více cvičíte, běháte, pohybujete se než obvykle) či psychická aktivita (například smutná či veselá událost v rodině), velká změna klimatu (moře) může termín menstruace také ovlivnit. Na každého však působí jinak, někomu přibližuje termín začátku menstruace a někomu oddaluje.

Pamatujte, že pravidelnost menstruačního cyklu si zajistíte správnou životosprávou. A to kolikrát stačí aspoň po nějakou měsíční dobu před dovolenou. Taková pravidelnost menstruačního cyklu může přispět i k lepšímu naplánování dovolené anebo ke správnému výpočtu kdy se přichystat na oddálení menstruace či její přiblížení.

 

Co píšou jinde na téma Menstruace: