Vypocet menstruace

Oddálení, zpoždění nebo zastavení menstruace

Existuje několik možností jak posunout nebo zastavit menstruaci, zde si je přiblížíme.

 

Antikoncepce klasická tabletová (monofázická)

Nejjednodušší způsob nemít menstuaci v požadovaný termín je klasická antikoncepce. Doktoři tvrdí, že nemusíte mít žádné obavy z navracení plodnosti po vysazení antikoncepce. Stačí jednoduše neudělat přestávku mezi baleními. To znamená po dobrání všech 21 tablet neudělat 7 denní přestávku. Bez jakéhokoliv rizika, je to většinou i popsáno v popisu balení.

 

Pomocí těchto potravin či bylin lze menstruaci oddálit či zastavit

Nejznámnější bývá velká konzumace citronu. Místo citronu si také můžete v lékárně či supermarketu zakoupit vitamín C v šumivých tabletách. Pozor na předávkování, které údajně neubližuje, ale přece. Doporučuje se 1 tableta denně. Já to tak někdy dělávám a funguje bezvadně. Pokud už je menstruace rozjetá a silná, zmírní ji na minimum. Pokud ještě nezačala a má právě začít beru cca 2 dny před začátkem cyklu, nebo po prvním špinění (záleží jak máte menstruaci silnou v prvních dnech). V tomto případě jí úplně zastaví nebo oddálí, na každého může působit trochu jinak. Nepřestávejte ale pokračovat po dobu kdy si nepřejete začít menstruovat. Mě tato metoda vydrží i 14 dní. Citron většinou oddálí jen o 3-4dny, nebo také zeslabí, zkrátí menstruaci. Pokud ale začnete preventivně s citronem či vitamínem C příliš brzy (tzn. týden, týden a půl před očekávanou menstruací) může u některých žen naopak vyvolat mentruaci.

Citron pro oddálení či zastavení menstruace

Místo citronu lze použít i jiné citrusové plody (grep, pomeranče, mandarinky……… čím více kyselejší, tím lépe). Citron či jiné citrusové plody můžete nejlépe jíst samotné nebo pít ve sklenici vody (poté se doporučuje 1hodinu nejíst).

Bylinky, které pomáhají oddálit začátek menstruace: kokoška pastuší tobolka, řebříček obecný, odvar z petržele.

 

Tablety na předpis

Lze navštívit gynekologa a domluvit se na tabletkách které menstruaci oddálí. Není to ale vždy vhodné pro každého. Není vhodný pro někoho kdo se léčí poruchou menstruačního cyklu a potřebuje tedy naopak dosáhnout pravidelné menstruace. Pokud trpíte akutním trombembolickým onemocněním, chorobou jater, pokud by užívání gestagenu mohlo ohrozit Váš zdravotní stav, při nežádoucí reakci na lék v anamnéze.

Podle odborníků tyto zásahy neohrožují ženy na zdraví, naopak zvyšují životní komfort.
Tablety se musí začít užívat někdy už 10 dní před termínem.

Při této variantě se ale mohou dostavit: bolesti hlavy, pocity napětí v prsou, zadržování vody v těle, poruchy spánku, nebo bolesti břicha.

 

Antikoncepční náplasti

Např. Erva působí stejně jako tablety ale šetří zažívací ústrojí a udržuje stabilní hladinu hormonů.

 

Co píšou jinde na téma Menstruace: