StrejdaGoogle.cz https://strejda-google.cz To nej z toho co se na internetu píše a co lidi hledají Thu, 18 Apr 2024 16:26:00 +0000 cs-CZ hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.25 Na co si dát pozor při koupi domu nebo chaty… https://strejda-google.cz/nemovitosti/na-co-si-dat-pozor-pri-koupi-domu-nebo-chaty/ Wed, 22 Mar 2023 18:17:21 +0000 http://strejda-google.cz/?p=139789 ...]]> Pokud plánujete koupit dům nebo chatu, možná si myslíte, že je to snadná záležitost. Stačí najít nějakou hezkou nemovitost, zaplatit cenu a užít si klid a pohodu. Ale opak je pravdou. Koupě domu nebo chaty je plná úskalí a pastí, které vás mohou stát spoustu peněz, nervů a času.

Zjistěte si co nejvíc informací o okolí. Je to bezpečná a klidná oblast? Jak je to s dopravní dostupností? Jsou tam obchody, školy, lékaři a další služby? Jaké jsou tam sousedé? Nechcete přece bydlet vedle továrny, diskotéky nebo nudistického kempu (nebo možná ano?).

Než se rozhodnete dům nebo chatu koupit, ujistěte se, že jste viděli a posoudili stav nemovitosti.

Nenechte se oklamat hezkými fotkami nebo slibnými slovy makléře. Podívejte se na dům nebo chatu osobně a prohlédněte si ho důkladně. Zkontrolujte střechu, okna, dveře, podlahy, stěny, elektřinu, vodu, plyn a kanalizaci. Pokud je to možné, najměte si odborníka, který vám udělá technickou prohlídku a odhalí případné skryté vady. Nezapomeňte také zjistit, jak starý je dům nebo chata a jak často byl rekonstruován.

Zkontrolujte právní stav, prověřte, zda nemovitost nemá žádné dluhy nebo exekuce, zda odpovídá popisu a podobně.  Ověřte si, že prodávající je skutečný majitel nemovitosti a že má právo ji prodat. Nezapomeňte ověřit, že nemovitost má stavební povolení a že byla postavena v souladu s platnými stavebními předpisy. Zkontrolujte si katastrální mapu a výpis z katastru nemovitostí a ujistěte se, že na nemovitosti není žádné břemeno nebo zástavní právo. Také si zjistěte, zda nemovitost není chráněna jako kulturní památka nebo zda není součástí nějakého ochranného pásma. Pokud máte pochybnosti o některém z těchto bodů, raději se poraďte s právníkem.

Zvažte celkové finanční náklady na nákup a údržbu nemovitosti, včetně topení, daní, poahlplatků, pojištění a oprav. Neplatte více, než je reálná hodnota nemovitosti. Porovnejte ceny podobných domů nebo chat v okolí a zjistěte si průměrnou cenu za metr čtvereční. Pokud je cena příliš nízká nebo vysoká, buďte opatrní. Možná se jedná o podvod nebo o nějaký háček. Také si dejte pozor na skryté poplatky a provize makléře. Přečtěte si pečlivě smlouvu a nenechte se překvapit nepříjemnými podmínkami.

Zkontrolujte, zda nemovitost netrpí problémy s vlhkostí, plísní nebo hmyzem a ověřte stav elektroinstalace a vodovodních přípojek.

Je důležité vědět, jaký typ topení je použit v domě, který kupujete. Různé typy topení mají různé výhody a nevýhody, a mohou mít vliv na vaše náklady na energie a účinnost. Některé typy topení jsou dražší než jiné a některé poskytují více nebo méně rovnoměrné rozložení tepla v domě. Plynové topení používá přírodní plyn nebo propan-butan jako zdroj paliva. Je to efektivní a relativně levné topení, ale může vyžadovat pravidelnou údržbu a může být nebezpečné, pokud nedojde k dostatečné ventilaci. Elektrické topení je velmi častý typ topení, zejména v menších bytových jednotkách. Elektrické topení je jednoduché na instalaci a nevyžaduje mnoho údržby. Nicméně, elektrické topení může být nákladné, pokud je používáno pravidelně.

 

Jak ověřit, zda je nemovitost v souladu se stavebními předpisy

  • Získejte od prodejce nemovitosti stavební povolení a další dokumenty související s výstavbou nemovitosti (např. doklady o technických zařízeních, kolaudační rozhodnutí, projektovou dokumentaci).
  • Ověřte si, zda je stavební povolení platné a zda byly všechny podmínky uvedené v povolení splněny.
  • Zkontrolujte, zda nemovitost odpovídá projektové dokumentaci – porovnejte stavbu s projektovou dokumentací a zjistěte, zda nemovitost odpovídá plánům a kresbám.
  • Zkontrolujte, zda bylo vydáno kolaudační rozhodnutí a zda je stavba uvedena v katastru nemovitostí.
  • Zkontrolujte zápisy v katastru nemovitostí – prohlédněte si zápisy, zda není uvedeno něco neobvyklého nebo neplatného.
  • Pokud máte pochybnosti o tom, zda byla nemovitost postavena v souladu se stavebními předpisy, můžete si vyhledat odbornou pomoc architekta, stavebního inženýra či právníka specializujícího se na stavební právo.

Je důležité si ověřit, zda je nemovitost v souladu se stavebními předpisy, aby nedošlo k nežádoucím následkům, jako jsou například problémy při prodeji nemovitosti v budoucnu nebo finanční náklady na přestavbu nebo nápravu nedostatků.

 

Postup při koupě nemovitosti

  • Zvažte své možnosti financování (hypotéka, vlastní peníze apod.) a domluvte se s prodejcem na podmínkách koupě.
  • Navštivte právníka, který vám pomůže s celým procesem koupě a zajištěním potřebných smluv.
  • Je dobré poradit se s daňovým poradcem, jak si optimalizovat daňové povinnosti.
  • Pokud budete financovat koupi hypotékou, zajistěte si schválení hypotéky od banky.
  • Obvykle musíte zaplatit zálohu, která se pohybuje od 10 % do 20 % kupní ceny nemovitosti.
  • Po zaplacení zálohy je třeba se vyřídit na katastrálním úřadě a zajistit převod vlastnických práv.
  • Zbývající část kupní ceny musí být zaplacena v den převodu vlastnictví.
  • Při podpisu kupní smlouvy se zapisuje cena, popis nemovitosti a další důležité informace.
  • Zajistěte si převod energií a smlouvy s dodavateli energií a tepla, pokud není zajištěn již stávajícím majitelem.

 

Co píšou jinde na téma „koupě nemovitosti

]]>
Prodej rodinného domu – jak vyjednat co nejvyšší cenu https://strejda-google.cz/nemovitosti/prodej-rodinneho-domu-jak-vyjednat-nejvyssi-cenu/ Sun, 29 Jan 2023 20:37:02 +0000 http://strejda-google.cz/?p=140578 ...]]> Pokud jste se rozhodli prodat svůj rodinný dům, možná si říkáte: Jak na to? Prodej nemovitosti není jednoduchý proces a vyžaduje spoustu přípravy, trpělivosti a znalosti. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor a jak zvýšit šance na úspěšný prodej.

Zjistěte si tržní cenu vašeho domu. Nechte si od odborníka vypracovat odhad ceny, který zohlední stav, velikost, polohu a vybavení vašeho domu. Nastavte si realistickou cenu, která bude odpovídat nabídce a poptávce na trhu. Pokud si stanovíte příliš vysokou cenu, můžete odradit potenciální zájemce. Pokud si stanovíte příliš nízkou cenu, můžete prodělat.

Upravte si svůj dům do co nejlepšího stavu. Udělejte si generální úklid, opravte drobné závady, vymalujte stěny, zredukujte osobní věci a vytvořte prostor a světlo. Pokud je to možné, investujte do modernizace kuchyně nebo koupelny, které jsou klíčové pro rozhodování kupujících. Zkuste se podívat na svůj dům očima návštěvníka a odstraňte všechno, co by mohlo rušit nebo vadit.

Najděte si kvalitního realitního makléře. Makléř vám pomůže s propagací vašeho domu, s vyhledáním potenciálních kupců, s vyjednáváním ceny a sestavením smlouvy. Vyberte si makléře s dobrými referencemi, zkušenostmi a znalostí lokality. Domluvte si s ním provizi a podmínky spolupráce. Dbejte na to, aby makléř byl aktivní, komunikativní a profesionální.

Prezentujte svůj dům co nejlépe. Nechte si od makléře vyfotit váš dům z různých úhlů a zařiďte se tak, aby vypadal co nejpřitažlivěji. Zveřejněte inzerát na internetu, v novinách nebo na billboardu. Popište svůj dům podrobně a upozorněte na jeho přednosti a výhody. Buďte upřímní a nezamlčujte žádné nedostatky nebo problémy.

Připravte si svou nemovitost na prohlídky. První dojem je velmi důležitý, takže se ujistěte, že vaše nemovitost vypadá co nejlépe. Ukliděte, opravte drobné závady, vymalujte stěny, zútulněte interiér i exteriér. Pokud máte zahradu, posekejte trávu, odstraňte plevele a zasaděte květiny. Pokud máte balkon nebo terasu, dejte tam pěkný nábytek a rostliny. Pokud máte domácí zvířata nebo děti, schovejte jejich hračky a věci. Cílem je ukázat kupcům potenciál vaší nemovitosti a vzbudit v nich pocit domova. Ujistěte se, že váš dům je vždy čistý, uklizený a voňavý. Vyhlašte se z domu během prohlídky a nechte makléře vést rozhovor s kupujícím. Buďte flexibilní a ochotní přizpůsobit se termínům prohlídek. Snažte se vytvořit přátelskou a příjemnou atmosféru.

 

Jak vyjednat co nejlepší cenu při prodeji nemovitosti

Pokud plánujete prodat svou nemovitost, jistě byste chtěli získat co nejvíce peněz za ni. Ale jak toho dosáhnout? Jak přesvědčit potenciální kupce, že vaše nemovitost stojí za to? Jak se vyhnout tomu, abyste prodali pod cenou? V tomto článku vám poradíme, jak vyjednat si co nejlepší cenu při prodeji nemovitosti.

Stanovte si správnou cenu. Předtím, než začnete nabízet svou nemovitost na trhu, musíte si stanovit cenu, která je realistická a atraktivní. Pokud si stanovíte příliš vysokou cenu, můžete odradit kupce a prodloužit dobu prodeje. Pokud si stanovíte příliš nízkou cenu, můžete prodělat a ztratit možnost vyjednávat. Proto je dobré provést průzkum trhu a porovnat ceny podobných nemovitostí v okolí. Můžete také využít služeb odborného realitního makléře, který vám pomůže ocenit vaši nemovitost a poradit vám s marketingem.

Buďte flexibilní a ochotní jednat. Když se objeví zájemci o vaši nemovitost, buďte připraveni na to, že budou chtít slevu nebo jiné podmínky. Nezavrhujte hned první nabídku, ale zkuste najít kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám. Můžete například nabídnout rychlé předání nemovitosti, zaplatit část poplatků nebo zařizovacích prací, nechat nějaký nábytek nebo vybavení atd. Zároveň ale buďte pevní a nechte si rezervu pro další jednání. Nebojte se říct ne, pokud se vám nabídka zdá nespravedlivá nebo nepřijatelná.

Využijte sílu emocí. Prodej nemovitosti není jen otázka čísel a faktů, ale také emocí a pocitů. Pokud dokážete navodit u kupců pozitivní emoce spojené s vaší nemovitostí, můžete zvýšit jejich ochotu zaplatit více.

 

Co píšou jinde na téma „prodej domu

]]>
Norská předpověď počasí Yr.no https://strejda-google.cz/predpoved-pocasi/norska-predpoved-pocasi-yr-no/ Tue, 25 Feb 2020 20:38:59 +0000 http://strejda-google.cz/?p=5048 ...]]> Yr.no je společným projektem norské televize a norského meteorologického ústavu a v současné době si vysloužila přívlastek – nejpřesnější předpověď počasí na světě. „Yr“ znamená v překladu z norštiny mrholení.

Oficiální stránky Yr jsou sice v norštině a angličtině, ovšem i ti kteří anglicky nehovoří si určitě poradí. Do vyhledávací políčka jednoduše zadejte název obce a následně zvolte volbu Long term v levém menu.

 

]]>
Český ráj: Tipy na výlety (skály, hrady a zámky, rozhledny) https://strejda-google.cz/hory/cesky-raj/skalni-mesta/tipy-na-vylety-skaly-hrady-zamky-rozhledny/ Sun, 02 Feb 2020 21:16:00 +0000 http://strejda-google.cz/?p=2688 ...]]> Nikde jinde v České republice nenajdeme tolik skalních měst a údolí jako právě v oblasti Českého ráje. Pískovcová skalní města Českého ráje jsou známá i za hranicemi České republiky. Pokud hledáte inspiraci pro dovolenou nebo víkend s (malými) dětmi v Českém ráji nepřehlédněte cestopisní článek, kde vlastní zkušenosti zmapovala jedna z maminek – Naše dovolená v Českém ráji.

Nejznámější skalní město Prachovské skály leží jen kousek u Jičína.

Mezi oblíbená místa návštěvníků Českého ráje patří i zdejší hrady a zámky, najdeme jich tu opravdu hodně, takže pokud počasí zrovna nepřeje je možné navštívit třeba zámek Sychrov, Dětenice, Staré Hrady s expozicí pro nejmenší se strašidly a pohádkovými bytostmi nebo gotický hrad Kost, který se nachází u údolí Plakánek. V oblasti se natáčely filmy jako „S čerty nejsou žerty“, „Radůz a Mahulena“, „Červený Bedrník“, „O uloupené divožence“, „Kouzla králů“, „Ztracený princ“, „O ztracené lásce“, „Hannibal“. Zajímavý přehled hradů a zámků Českého ráje najdete v článku Hrady a zámky Český ráj na pobejt.cz.

Víte, že v ČR máme téměř 400 rozhleden, z toho v Českém ráji jich je přesně čtyřicítka. Přečtěte si článek Český ráj – rozhledny a vyhlídky, který poskytuje seznam těch nejznámějších rozhleden a skalních vyhlídek, které stojí za to navštívit, např. rozhledna na Kozákově, Mariánská vyhlídka, rozhledny Kopanina, Tábor, Zebín, nebo Milohlídka na vrchu Čeřovka.

Český ráj to na pohled…

 

Co píšou jinde na téma Český ráj:

]]>
Kdo byl Mikuláš? Odkud pochází? Je původ českého čerta stejný jako nizozemského Černého Petra? https://strejda-google.cz/mikulas-a-cert/kdo-byl-mikulas-odkud-pochazi-je-puvod-ceskeho-certa-stejny-jako-nizozemskeho-cerneho-petra/ Tue, 03 Dec 2019 04:47:08 +0000 http://strejda-google.cz/?p=32766 ...]]> Je nizozemský i český Mikuláš stejná osoba? A je potom i čert stejný jako nizozemský Černý Petr? Můžeme se i my Češi obávat zákazu či postupného výmazu našeho českého čerta kvůli rasistické historii? Z historie o Mikuláši v Nizozemí i v Česku se dozvíme stejné údaje. Mikuláš Pochází z Myry. Narodil se mezi léty 250-280 do bohaté rodiny obchodníka s rybami. Od mala byl veden ke křesťanské víře svými řeckými rodiči. Choval se štědře, skromně, laskavě a prostý lid si ho velmi oblíbil díky jeho darům. Při rozdávání svého majetku vždy jednal tak, aby nikdo nevěděl kdo ho obdaroval.

 V 16. a 17. stol. přesunuli protestantští reformátoři mezi nimi i Martin Luther sváteční dárky ze 6 prosince na štědrý den vánoční.

Zemřel 6.prosince mezi léty 345 -352 ve městě Myra kde byl i pohřben. V 11 století převezli jeho ostatky do italského Bari, které se později stalo součástí španělského Neapolského království.

Přesný rok úmrtí Mikuláše není známý, ale den ano. Nabízí se vysvětlení v podobě církevní snahy potlačení pohanských slavností. Některé Protestantské obce a duchovní v Nizozemsku svátek svatého Mikuláše v 16 a 17 století zakázali. Stalo se tak po úspěšné vzpouře protestantských severních provincií Beneluxu proti římskokatolickému králi Španělska Filipu II. Protestanti chtěli udržet uctívané svátky svatých. Oslavy zrození římské bohyně Diany probíhaly také 6. prosince.

Svátek Mikuláše však v Nizozemsku úplně nezmizel, konal se dále na ulicích v blízkosti trhů avšak pouze v červených šatech místo biskupských. Nizozemská vláda nakonec tolerovala soukromé rodinné oslavy dne svatého Mikuláše.

Jako v Nizozemsku, tak i v Česku byly Mikulášské průvody zakazované. Přestože se jednalo o trochu jiné oslavy, podobající se více masopustu, církvi se nelíbily.

 

Vznik tradic Mikuláše. Původ Mikuláše je jak Česku tak v Nizozemsku stejný

Podle tradice je Mikuláš starší muž s bílými vlasy, dlouhým bílým plnovousem, nosí červený kabát nebo ornát tradiční bílý biskupský nebo s červeným rouchem, na hlavě mívá biskupskou mitru v ruce biskupskou berlu. V Nizozemsku nosí Mikuláš ještě knihu ve které je zapsáno které děti byly zlobivé a které hodné. Tato kniha je znázorňována i v české historii, popis Mikuláše je stejný.

Tradice vznikla legendou  o šlechtici a 3 dcerách. Jednoho krásného večera vhazoval 3 měšce plných zlatých mincí do oken zchudlého šlechtice. Chtěl je tak ochránit před bídou a hrozbou prodeje panenství. Jeden váček prý spadl do zavěšené punčochy. Po tomto činu Mikuláše odhalili. K Mikuláši se váže mnoho dalších podobných legend.

Z Egypta se vydal do Jeruzaléma a poté zpět domů. V Myře ho zvolili biskupem. Tato doba stavěla křesťanství mimo zákon a tak byl Mikuláš uvězněn. Dodával vězňům odvahy, staral se o ostatní i když sám trpěl. Když se dostal na svobodu, křesťanské komunity zažívali rozkvět. Zastával soudní úřad, moudře dohlížel na jednání soudů a nepřestal tajně obdarovávat malé děti, chudé i nemocné.

Na cestu do Egypta se Mikuláš vydává po jeho prozrazení rozdávání darů, jelikož nechtěl ze skromnosti příjímat chválu. Během cesty jeho loď uchvátila bouře. Zkušení námořníci již ztráceli naději a očekávali to nejhorší. Mikuláš se začal modlit a bouře utichla.

Tradice Mikuláše vznikla v průběhu středověku. Uctívání zvyků se rozvinulo nejdříve v Německu Porýní od 10. století.  V Čechách jsou nejstarší záznamy o mikulášské nadílce ze 14. století. Svátek byl příležitostí na pomoc chudým, tím, že se vkládali peníze do jejich bot. Z čehož se postupně vyvinul nizozemský zvyk dávání dárků do bot dětí. K svátku patřila i divoká hostina, která často vedla ke kostýmování lidí.

Není  pochyb o dalším šíření tradice oblíbeného světce. Oslavy Mikuláše se slaví v podvečer 5. prosince proto, aby samotný svátek nebyl nijak rušen. Mikulášská tradice je tak významná, že ovlivnila i vznik Santa Clause v USA.

 

V čem se rozchází česká tradice Mikuláš s čertem a andělem a nizozemský Mikuláš s Černým Petrem?

Mikuláš je v této zemi spojován se Španělskem odkud dle tradice přijíždí. Což by mohlo vysvětlovat převezení Mikulášovo ostatků po jeho smrti do italského Bari, které se stalo později součástí španělského Neapolského království. Někteří lidé důvod Mikulášovo příjezdu ze Španělska přirovnávají k původu darů mandarinek a pomerančů, které ze Španělska pocházejí. Toto ovoce stejně v Nizozemí jako u nás bylo v minulosti pěkným darem.

V Jížní části Nizozemska jsou rozdávány dárky od mikuláše 6. prosince ráno. Čímž slavnost končí a Mikuláš odjíždí do Španělska.  Dary od Mikuláše často doprovází vtipná báseň o příjemci, která často škádlí příjemce pro známé špatné návyky nebo jiné nedostatky jeho charakteru.

V minulosti byla v Česku Mikulášovo nadílka na den neviňátek 28. prosince a až později 6. prosince. Den neviňátek, neboli den zvaný „Hloupé děti“ měl zastiňovat den rozdávání dárků od Mikuláše.

Tradice „Hloupé děti“ začala poprvé v roce 505 v Carthage. Tato oslava byla zejména slavena ve 14. a 15. století. Studenti klášterní školy si mohli vybrat svého dětského biskupa, kterého museli všichni poslouchat. Pravděpodobně již ve 14 století byl mladý biskup vybrán 5. prosince a zůstal ve funkci až do 28.prosince.

K nadělování dárku později přibyl doprovod čeledín Ruprecht. Postupem času čeledína Ruprechta nahradil čert, který trestal metlou. Za nějaký čas se k nim přidává i anděl. Postava anděla je pouze česká. Více o doprovodu Mikuláše zde.

V 19 století Mikulášská tradice v Nizozemsku znovu oživla. Potvrzenou oficiální nizozemskou tradicí se stala pravděpodobně až po vydání dětské ilustrované knihy „Svatý Mikuláš a jeho sluha“ (originál „Sint-Nicolaas en zijn knecht“). Knihu vydal učitel Jan Schenkman v roce 1850. Kniha ukazuje házení Mikulášských darů do komína, jízdu přes střechy domů na šedém koni a příjezd na lodi ze Španělska. Podle nizozemské verze se právě tímto Mikuláš stává patronem námořníků. Schenkman byl pravděpodobně inspirován španělskými zvyky, když nakreslil Mikuláše ve své knize jak přijíždí přes vodu.

Podle české historie  je Mikuláš patronem námořníků od překonání bouře při plavbě do Egypta.

Původně Mikuláš v Nizozemsku byl doprovázen pouze jedním nebo dvěma Černými Petry. Na konci druhé sv. války po osvobození Nizozemska zorganizovali kanadští vojáci Mikulášskou párty s mnoha Černými Petry a od té doby se tak stalo zvykem. Každý Černý Petr měl údajně svůj vlastní oddaný úkol.

 

Co píšou jinde na téma Mikuláš a čert:

]]>
Silvestr v Tatrách – Vysoké a Nízké Tatry (Štrbské Pleso, Smokovce, Tatranská Lomnica, Demänovská Dolina – Jasná) https://strejda-google.cz/ubytovani/silvestr-v-tatrach-2018-vysoke-a-nizke-tatry-strbske-pleso-smokovce-tatranska-lomnica-demanovska-dolina-jasna/ Fri, 10 May 2019 21:58:05 +0000 http://strejda-google.cz/?p=3642 ...]]> Už víte, kde budete slavit Silvestra? Pokud máte v plánu navštívit naše východní sousedy, nenechávejte si to na poslední chvíli. Zájem o silvestrovské pobyty ve slovenských Vysokých nebo Nízkých Tatrách je obrovský. Novoroční oslavy v těch nejoblíbenějších tatranských střediscích jako jsou Štrbské Pleso, Smokovce, Tatranská Lomnica, Demänovská Dolina – Jasná jdou rychle na dračku a mají silvestrovský týden vyprodán již několik měsíců předem.

Slovenské Tatry lákají své návštěvníky vynikajícími lyžařskými podmínkami se skvělými tratěmi na slalom, sjezd či běžecké lyžování. Jsou proto oblíbeným místem pro silvestrovské zimní radovánky pro celé rodiny i party mladých lidí. Zažijte i vy nezapomenutelný Silvestr v srdci Slovenska.

Pro zjednodušení hledání jsme pro vás připravili jednoduchý přehled posledních volných kapacit ubytování na Silvestra ve Vysokých a Nízkých Tatrách v těch nejoblíbenějších hořských střediscích. Po kliknutí na odkazy níže se vám zobrazí hotely, penziony, apartmány, horské chaty a chalupy, které mají na silvestrovský termín ještě pořád volno. Možnosti ubytování jsme seřadili dle kritérií, které nejvíce zodpovídají výběru běžných skupin návštěvníků – pro páry, rodiny s dětmi nebo větší party lidí.

Pozor, přehled se může průběžně měnit s ohledem na volné kapacity, které jsou okamžitě auktualizovány s každou rezervací i každým stornem.

 

Silvestr: Vysoké Tatry – volné ubytování:

Termín: 26.12. – 2.1. (je možné upravit termín i počet osob)
Lokality: Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Dolný Smokovec, Tatranská Lomnica, Veľká Lomnica,  Nová Lesná, Ždiar, Veľký Slavkov, Poprad
Ceny jsou uváděny za celý týden a za celou skupinu hostí

Silvestrovský pobyt pro dva   Silvestrovský pobyt pro rodinu s 2 dětmi   Silvestrovský pobyt pro partu 5 lidí   Chaty, chalupy a apartmány ve Vysokých Tatrách

 

Silvestr: Nízké Tatry – volné ubytování:

Termín: 26.12. – 2.1. (je možné upravit termín i počet osob)
Lokality: Demänovská Dolina, Jasná pod Chopkom, Bešeňová, Donovaly, Liptovský Mikuláš, Liptovský Ján, Liptovský Trnovec, Ružomberok
Ceny jsou uváděny za celý týden a za celou skupinu hostí

Silvestrovský pobyt pro dva   Silvestrovský pobyt pro rodinu s 2 dětmi   Silvestrovský pobyt pro partu 5 lidí   Chaty, chalupy a apartmány v Nízkých Tatrách

 

Nenašli jste co hledáte?

Zkuste se zeptat strejdy Robota, určitě vám rád poradí. Nezapomente mu nechat vzkaz s informací o tom co přesně hledáte a e-mail na sebe.

Zeptat se strejdy Robota

Nebo mu jednoduše napiš e-mail na adresu:
Silvestr @ StrejdaGoogle.cz

]]>
Silvestr na horách – jak, kdy a kde hledat ubytování https://strejda-google.cz/ubytovani/silvestr-na-horach-jak-kde-kdy-hledat-ubytovani/ Sun, 23 Dec 2018 22:03:30 +0000 http://strejda-google.cz/?p=3532 ...]]> Přemýšlíte kam letos na Silvestra? Silvestr na horách patří mezi ty nejoblíbenější volby právě kvůli své romantické atmosféře plné na zážitky, na jaké se jen tak lehce nezapomíná, doplněné o velké ohňostroje osvětlující vrcholky hor. A není proto divu, že poptávka několikrát převyšuje kapacity ubytovacích zařízení. Nevíte kde a jak hledat ubytování, aby jste si poslední okamžiky roku s partou nebo rodinou užili opravdu do syta? I zde strejda Google určitě pomůže…

Ale co když už do konca roku zůstávají poslední měsíce, týdny nebo dokonce dny a všude je slyšet to alarmující: Silvestrovský pobyt? Beznadějně vyprodáno! Stále je ale naděje, že se někde nějaké místo uvolnilo nebo existuje jiná hezká lokalita, kde mají ještě volno.

Jak, kdy a kde hledat ubytování na Silvestra na horách?

Silvestrovské pobyty si mnozí zamluvili již minulou zimní sezonu když byli ještě plní čerstvých zážitků. Další větší vlna rezervací přichází koncem léta po dovolených kdy už většinou lidi plánují dny volna pro zimní období. Úplně největší poptávka po silvestrovských pobytech na horách je koncem listopadu a začátkem prosince. Každá zmínka o sněhu v tomto období přes média vytváří další a další vlny zájmu o silvestrovskou lyžovačku na horách.

Pár tipů od Strejdy jak hledat ubytování pro nezapomenutelný Silvestr na horách:

 

Silvestr v Krkonoších

Krkonoše lákají své návštěvníky na nové nebo rozšířené sjezdovky a nové lanovky. Jsou proto oblíbeným místem pro silvestrovské zimní radovánky pro celé rodiny i party mladých lidí. Zažijte i vy nezapomenutelný Silvestr v srdci Krkonoš. Silvestrovské pobyty v Krkonoších »

 

Silvestr ve slovenských Tatrách

Tatry lákají vynikajícími lyžařskými podmínkami se skvělými tratěmi na slalom, sjezd či běžecké lyžování. Novoroční oslavy v těch nejoblíbenějších tatranských střediscích jako jsou Štrbské Pleso, Smokovce, Tatranská Lomnica, Demänovská Dolina – Jasná jdou rychle na dračku a silvestrovský týden je vyprodán již několik měsíců předem. Silvestrovské pobyty na Slovensku ve Vysokých a Nízkých Tatrách »

]]>
Norské počasí yr.no: Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní https://strejda-google.cz/predpoved-pocasi/dlouhodoba-predpoved-pocasi-na-14-dni/ Tue, 14 Aug 2018 21:52:31 +0000 http://strejda-google.cz/?p=4466 ...]]> Plánujete dovolenou nebo výlet a potřebujete vědět jaké bude počasí? Zde najdete odkazy na nejpřesnější dlouhodobou předpověď počasí pro příštích 14 dní aneb norská předpověď počasí.

Možná to zní neuvěřitelně, ale již několik let podává nejkvalitnější předpověď počasí pro Evropu včetně České republiky portál norského meteorologického ústavu YR.NO. Krátkodobá i dlouhodobá „norská“ předpověd počasí je k dispozici jak pro Prahu, Brno, tak i pro menší města, turistické lokality i vesnice.

 

Dlouhodobá předpověď počasí – Česká republika

Stránky jsou sice v norštině a angličtině, ovšem i ti kteří anglicky nehovoří si určitě poradí. Do vyhledávací políčka jednoduše zadejte název obce a následně zvolte volbu Long term v levém menu.

 

Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní

Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní

 

Další možnosti kde najít dlouhodobou předpověď počasí:

Pokud vás tradiční předpověď počasí již mnohokrát zklamala, tak určitě prozkoumejte dlouhodobou předpověď počasí pro ČR podle stoletého kalendáře na treking.cz.

 

Co píšou jinde na téma dlouhodobé předpovědi počasí:

]]>
Krkonoše: Nové dětské hřiště „Pecka“ Portášky (Velká Úpa – Pec pod Sněžkou) https://strejda-google.cz/hory/krkonose/detske-hriste-pecka-lanovka-velka-upa-pec-pod-snezkou-portasky/ Tue, 14 Aug 2018 21:51:06 +0000 http://strejda-google.cz/?p=2045 ...]]> Ve známém krkonošském středisku Pec pod Sněžkou – Velká Úpa u horní stanice lanovky Portášky otevřeli letos nové dětské hřiště Pecka (nebo Pec-ka).

Malí i velcí návštěvníci zde najdou prolézačky, lanové stezky v korunách stromů a jiné atrakce v podobě dřevěných zvířat.

Turistický a cestovatelský magazín Pobejt.cz představil nové dětské hřiště Pecka Portášky ještě v době kdy v něm finišovali poslední práce a mimo jiné o něm napsal:
„Herní krajina Pecka na Portáškách má otevřeno po celý den. Z dětského hřiště je nádherný výhled na protější kopce a celý areál je obklopen krásnými lesy. Velká část stezky je v krásném jehličnatém lese. Všude tu voní dřevo.“

Pokud jste s dětmi v Krkonoších v okolí Pece pod Sněžkou určitě si nenechte ujít dětskou Pecku na Portáškách. Návštěvu herní krajinky můžete naplánovat jako samostatný výlet sedačkovou lanovkou z Velké Úpy nebo se v ní zastavit zpáteční cestou sestupem ze Sněžky a s obědem v boudách na Růžohorkách.

Pecka je prostě pecka! 🙂

 

Co píšou jinde na téma Herní krajina Pecka Portášky:

]]>
Peče celá země – nová reality show v České televizi https://strejda-google.cz/zpravy-a-zpravodajstvi/nova-soutez-reality-show-v-ceske-televizi-bake-off/ Sat, 28 Jul 2018 07:58:52 +0000 http://strejda-google.cz/?p=1393 ...]]> ČT chystá novou reality show Peče celá země dle vzoru britské The Great British Bake Off, ve které budou amatérští pekaři z celé země soutěžit proti sobě v sérii kol a pokoušet se získat přízeň poroty.

ČT vsadila na jistou kartu jelikož soutěž je úspěšná již v dalších více než dvaceti zemích světa a navíc jak víme český národ velice rád peče a ještě víc mu chutná. 🙂

 

Co píšou jinde na téma Peče celá země:

]]>